گردشگری

انواع گردشگری کدام است ؟

مقدمه

گردشگری، به شکل کلی به دو دسته اصلی داخلی و خارجی تقسیم می‌شود. همچنین برای دسته‌بندی گردشگری می‌توان از روش‌های مختلفی استفاده کرد. به طور کلی، انواع گردشگری شامل : گردشگری فرهنگی، گردشگری طبیعتگردی، گردشگری خرید، گردشگری ورزشی و گردشگری درمانی می باشد.

گردشگری فرهنگی

این نوع گردشگری با هدف دیدن جاذبه‌های فرهنگی، هنری و تاریخی، به مناطق مختلف سفر می‌کند. این نوع گردشگری معمولاً بازدید از موزه‌ها، آثار باستانی، بناهای تاریخی و فرهنگی و غیره را شامل می‌شود.

گردشگری طبیعتگردی

در این نوع گردشگری، بازدیدکنندگان با هدف دیدن زیبایی‌های طبیعی و اکوتوریسم به مناطق مختلفی سفر می‌کنند. این نوع گردشگری شامل سفر به مناطق کوهستانی، جنگل‌ها، دریا و سواحل، مناطق محموم و غیره است.

گردشگری خرید

این نوع گردشگری با هدف خرید و تفریح در بازارها، مراکز خرید و فروشگاه‌ها صورت می‌گیرد.

گردشگری ورزشی

در این نوع گردشگری، بازدیدکنندگان با هدف تمرین و انجام ورزش‌های مختلف، به مناطق مختلف سفر می‌کنند. مثلاً سفر به مناطق کوهستانی برای کوهنوردی، سفر به مناطق ساحلی برای شنا و غواصی و غیره.

گردشگری درمانی

در این نوع گردشگری، بازدیدکنندگان با هدف بهبود و درمان بیماری‌های خود، به مناطق مختلفی سفر می‌کنند. به عنوان مثال از این نوع گردشگری در شهر مشهد بسیار است که با هدف درمان صورت می‌گیرد.

[کل: 0 میانگین: 0]

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا