گردشگری

انواع گردشگری در ایران کدام است ؟

مقدمه

ایران یک کشور با تنوع فرهنگی، طبیعی و تاریخی فراوان است و به همین دلیل، انواع گردشگری مختلفی در آن وجود دارد. برخی از انواع گردشگری در ایران عبارتند از: تاریخی ، طبیعی ، دینی ، ماجراجویانه و شهری ، که در ادامه به طور کاملتری به معرفی این موارد می پردازیم.

گردشگری تاریخی

ایران یکی از کشورهایی است که دارای تاریخ بسیار پر باری است و بسیاری از آثار تاریخی، از جمله آتشکده‌ها، مساجد، قلعه‌ها، بناهای صنعتی، بناهای بتنی و مجموعه‌های باستانی، این امکان را به گردشگران می‌دهد که از تاریخ و فرهنگ ایران بازدید کنند.

گردشگری طبیعی

ایران دارای مناظر طبیعی بسیار زیبایی است که از جمله آن‌ها می‌توان به کویر، جنگل‌ها، رودخانه‌ها، دریاچه‌ها، کوهستان‌ها و غارها اشاره کرد.

گردشگری دینی

ایران دارای مکان‌های مذهبی مهمی مانند حرم‌های مطهر، کلیساها، اسکله‌های یهودی و غیره است که هر ساله میزبان گردشگران و زائرانی از سراسر جهان هستند.

گردشگری ماجراجویانه

ایران برای گردشگرانی که به دنبال فعالیت‌های ماجراجویی مانند کوهنوردی، پاراگلایدرینگ، کایاکینگ، بوم‌گردی و سایر فعالیت‌های مشابه هستند، یک مقصد جذاب است.

گردشگری شهری

شهرهای ایران دارای شهربازی‌های مهم و تاریخی، مساجد، بازارها، رستوران‌ها و پارک‌های عمومی هستند که برای گردشگران شهری مناسب هستند

سوالات پر تکرار

برخی از انواع گردشگری در ایران عبارتند از: تاریخی ، طبیعی ، دینی ، ماجراجویانه و شهری

[کل: 1 میانگین: 5]

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا